Huragan – Pogoń II 3:0
Dodane przez Admin dnia 15 czerwiec 2019 20:00:00
15.06.2019, 17:00 – Wołomin – 30. kolejka IV ligi
Huragan Wołomin – Pogoń II Siedlce 3:0 (2:0)

Żółte kartki:

Bramki: Górski 43, Żmuda 45 (+1), Pikus 88
Rozszerzona zawartość newsa
15.06.2019, 17:00 – Wołomin – 30. kolejka IV ligi
Huragan Wołomin – Pogoń II Siedlce 3:0 (2:0)

Żółte kartki:

Bramki: Górski 43 (as. Marczak), Żmuda 45 (+1; as. Marczak), Pikus 88 (as. Ołowski)

Huragan: Derejko – Dobrzeniecki, Górski (80' Pikus), Witak, Pięcek – Nowiński (63' Trzonkowski), Petasz (78' Jurczuk) – Ołdak (63' Ołowski), Żmuda (80' Mędrzycki) – Marczak – Figiel (72' Lendzion)

Pogoń II: Bieliński – Markiewicz (28' Jarkowski), Górski, Łęczycki, Grochowski – Gawinkowski (46' Mruz), Rodak – Płomiński (63' Chrząszcz), Barej – Bober – Skrzypek

Sobotnią wygraną zespół Huraganu Wołomin przypieczętował zdobycie tytułu mistrza grupy północnej mazowieckiej IV ligi w sezonie 2018/2019 i w dwóch meczach barażowych o awans do III ligi zmierzy się ze zwycięzcą grupy południowej – Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Pomeczowa wypowiedź trenera Sergiusza Wiechowskiego:
Podsumowując całą tę rundę, to myślę, że zasłużyliśmy na sprawdzenie się w barażu. Robiliśmy wszystko, żeby do niego doprowadzić i zmierzyć się z drużyną Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Oni mieli handicap, bo już dawno byli do tego meczu gotowi, tylko czekali na konkurenta w postaci Huraganu albo Przasnysza. Dziś się to wyjaśniło - gramy w barażu z Pogonią. Pogoda tym razem dopisała i martwiłem się o chłopaków, żeby nie zlekceważyli przeciwnika, ale od początku było widać, że podeszli do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Zabrakło jedynie wykończenia składnych akcji i przypuszczam, iż z tych sytuacji, które stworzyliśmy do dziesiątej minuty, to z tego co liczyliśmy mogło być 3:0. Wówczas wcześniej byśmy wpuścili innych zawodników i może ta gra odświeżyłaby się jeszcze inaczej i wyglądała tak, jak w drugiej połowie, że ci rezerwowi, którzy weszli daliby trochę innej motywacji i chcieli pobiegać, a to by nam otworzyło drogę do wcześniejszego objęcia prowadzenia. Natomiast ten pojedynek tak naprawdę nie daje nam żadnego obrazu przed starciem z Grodziskiem, gdyż rywal dysponował bardzo młodym składem, oczywiście starał się i nie wolno im tego odjąć. Moim zdaniem gatunkowo konfrontacja z Grodziskiem będzie zupełnie odmienna - inni zawodnicy oraz poziom gry, o czym najlepiej świadczy sto pięć strzelonych w lidze przez mistrza grupy południowej bramek. W związku z tym będzie to diametralnie inny mecz pod względem koncentracji i podejścia, na co się jako sztab trenerski szykujemy z zawodnikami i zrobimy co w naszej mocy, aby tanio skóry nie sprzedać. To jest tylko piłka, dwumecz i mam nadzieję, że sprawimy niespodziankę, ponieważ myślę, iż nie jesteśmy faworytem. Choć zajęliśmy pierwsze miejsce w naszej grupie, to wydaje się, że Pogoń już wcześniej dobrą grą udokumentowała swój awans, aczkolwiek na pewno nie poddamy się, będziemy walczyć, jak to przykładowo pokazały nasze mecze z Przasnyszem, czy też z Ząbkami. Uczynimy wszystko, żeby pierwszego barażu nie przegrać, zaś w rewanżu mam nadzieję, że zwyciężyć i awansować do trzeciej ligi. Kibice, działacze, zawodnicy czekają tutaj, aby trzeci raz spróbować swoich sił na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Na sobotni pojedynek wszyscy są zdrowi i nikt nie jest wykartkowany, dlatego mamy całą kadrę do dyspozycji. Przygotowujemy się w normalnym trybie, nic nie zmieniamy mimo ciężaru gatunkowego i liczę, że poskutkuje to nie doznaniem u siebie porażki, co jest najważniejsze.

ZDJĘCIA Z MECZU