Wkra – Huragan 1:5
01.05.2019, 15:00 – Żuromin – 23. kolejka IV ligi
Wkra Żuromin – Huragan Wołomin 1:5 (1:3)

Żółte kartki: Nowacki, Dąbkowski – Ołowski

Bramki: Masiak 32 – Figiel 2 (as. Marczak), Dobrzeniecki 16 (bez asysty), Dobrzeniecki 42 (as. Witak), Figiel 67 (as. Pięcek), Pikus 73 (as. Trzonkowski)

Wkra: Koczot – Dąbkowski (73' Różycki), Żelazny, Dąbrowski, A. Narewski (73' Karolewski) – Hrushytskyi, Więckiewicz (73' Kaźmierski) – Kamiński, B. Narewski (58' M. Narewski) – Nowacki (67' D. Stopczyński) – Masiak

Huragan: Derejko – Ołowski, Witak, Lendzion, Dobrzeniecki – Jurczuk (55' Trzonkowski), Nowiński (46' Augustyniak) – Ołdak, Pięcek (68' Pikus) – Marczak – Figiel (75' Mędrzycki)

Pomeczowa wypowiedź trenera Sergiusza Wiechowskiego:
Po dzisiejszym meczu jesteśmy szczęśliwi mając świadomość tego, że skończył się on dla nas bardzo dobrze, wręcz bym powiedział, iż wyśmienicie. Biorąc pod uwagę samą grę, kreowanie sytuacji i wybór rozwiązań w decydujących momentach, to mogliśmy pokusić się o wynik dwucyfrowy. Z drugiej strony Żuromin mógł nam strzelić dwie albo trzy bramki z teoretycznie prostych sytuacji i naszych błędów. To jest dla mnie bardziej zastanawiające i dające do myślenia niż to, iż wypracujemy sobie sytuacje, bo o tym, że tak będzie, to wiem tydzień wcześniej przed spotkaniem, iż będziemy mieli okazje i teraz pozostaje kwestia zamienienia tego na gole. Na wtorkowym rozruchu przedmeczowym trenowaliśmy dośrodkowania i mało tego padło, a dziś przy pierwszych dwóch-trzech bramkach głównie niefrasobliwość obrońców drużyny przeciwnej spowodowała to, że strzeliliśmy te bramki. Ponadto przyczyniło się do tego nasze teoretycznie dobre ustawienie oraz wykończenie przez chłopaków, którzy wpisali się na listę strzelców przy pierwszych trzech bramkach. Natomiast gospodarze z pewnością nie postawili nam wysoko poprzeczki, choć po przerwie przy stanie 3:1, gdy doszło do faulu Daniela Jurczuka na jednym z graczy Wkry, to uderzył ich zawodnik z rzutu wolnego, z dwudziestu kilku metrów w słupek i ten pojedynek mógł być dalej otwarty, a należało go zamknąć już w ciągu początkowych trzydziestu minut i nie powinno być żadnej dyskusji, kto tutaj przyjechał po punkty i jest liderem rozgrywek, a kto zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Mimo wszystko cieszy zakończenie tego starcia z pięcioma bramkami, smuci zaś strata jednej po prostym ustawieniu i błędzie. Przed majówką zakładaliśmy, że wygramy i będziemy mieli kilka dni spokoju i to zrealizowaliśmy. Dlatego też dziękuję wszystkim moim zawodnikom, ponieważ dali z siebie dużo w tym meczu. Szykujemy się do następnej kolejki u siebie z Kasztelanem Sierpc. Do najbliższego spotkania zostało półtora tygodnia i myślę, że Przemek Górski od poniedziałku powróci do zajęć. Kamil Żmuda umówiony jest w sobotę na USG, aby sprawdzić czy może już zacząć trenować z pełnym obciążeniem. Przed nami tydzień spokojnej pracy i będziemy mogli skorzystać z większej ilości zawodników. W składzie pojawi się również Piotrek Petasz, który miał wykupiony wyjazd. Mamy możliwość popatrzenia na innych zawodników, bo trzeba starać się skorzystać ze wszystkich. W ogólnym rozrachunku wyszło dziś w kratkę - nie jestem zachwycony grą całego naszego środka, przynajmniej przez kilkanaście minut pierwszej połowy, aczkolwiek generalnie z gry oraz kreowania akcji należy być zadowolonym, gdyż na boisku rywala sztuką jest wypracować tyle szans co my. Skuteczność to jest druga rzecz, ale trzeba te sytuacje stwarzać i to robimy.