MKS Przasnysz - Huragan SKOK Wo?omin 2:3 (0:1)
20 sierpnia 2011, 11:00 - Przasnysz - 2 kolejka IV ligi

BRAMKI: 68' Karczewski, 74' Pe?kowski - 40' St?pie?, 51' Jarz?bski, 85' St?pie?

Sk?ad Huraganu SKOK: Matusiak - Tokarz, Górski, Piwko, Kingsley - Iwanowski, Bednarczyk, Wojdyna, Jarz?bski (80' Balcer) - Koz?owski (80' Jaczewski), St?pie?.
Rozszerzona zawartość newsa

Z racji pauzowania MKS-u w pierwszej kolejce, mecz z Huraganem SKOK sta? si? dla gospodarzy okazj? do otwarcia sezonu. Pocz?tek spotkania to ma?o wyrazista, ostro?na gra obu dru?yn. Po oko?o dziesi?ciu minutach rzut wolny wykonuj? przasnyszanie, ale pi?ka odbija si? od muru. W 18 minucie na sprytny strza? z obrotu decyduje si? czo?owy snajper MKS-u – Pawe? Olszewski, lecz pi?ka mija lewy s?upek naszej bramki. Minut? pó?niej kontr? przeprowadza Huragan SKOK i futbolówka l?duje w bramce, jednak s?dzia odgwizduje pozycj? spalon?. 22 minuta przynosi jedn? z najlepszych sytuacji tej po?owy dla naszych pi?karzy – Marek Wojdyna skutecznie centruje do Sebastiana Koz?owskiego z lewego skrzyd?a, ale golkiper przasnyszan wy?apuje uderzenie g?ow?. Po tej okazji z kontr? ruszaj? zawodnicy MKS-u, dochodzi do zamieszania w polu karnym i jeden z miejscowych pi?karze minimalnie chybi nad poprzeczk?. 27 minuta staje si? okazj? do wykonania rzutu wolnego przez Rafa?a Piwko, jednak k??liwy strza? pada ?upem Kokosi?skiego. Trzy minuty pó?niej kolejny wolny dla Huraganu SKOK, ale przasnyszanie wychodz? z opresji obronn? r?k? wybijaj?c pi?k?. W 31 minucie trwa szturm naszych pi?karzy na bramk? MKS-u – do?rodkowanie Damiana Jarz?bskiego, futbolówka trafia do Karola Bednarczyka, który trafia tu? obok prawego s?upka. Minut? potem to Huragan SKOK znajduje si? w opa?ach, lecz Dariusz Matusiak skutecznie odbija pi?k? nogami. Nadchodzi 40 minuta meczu, minuta bramkowa jak si? okazuje – Arek St?pie? dostaje idealne podanie w tempo na prawe skrzyd?o i pewnie uderza obok bramkarza w lewy róg. W 43 minucie przed szans? zmiany wyniku staje Damian Jarz?bski, ale futbolówka po uderzeniu z ostrego k?ta szybuje nad poprzeczk?.

Po wznowieniu gry aktywno?ci? na boisku b?yszczy ekipa Huraganu SKOK. Dwie minuty po rozpocz?ciu drugiej cz??ci spotkania, dochodzi do dwójkowej akcji Jarz?bski-St?pie?, po czym ten drugi uderza minimalnie nad poprzeczk?. W 49 minucie tak?e Arkadiusz St?pie? oddaje strza? przy prawym s?upku. 51 minuta i gol dla Huraganu SKOK – znowu St?pie?, który tym razem przerzuca pi?k? na lew? stron?, pod bramk? znajduje si? Jarz?bski i pozostaje mu ju? tylko dostawienie nogi na 2:0. W 61 minucie wo?ominiacy przeprowadzaj? kontr?, ale Marek Wojdyna strzela obok bramki Przasnysza. Pi?? minut pó?niej przed szans? podwy?szenia rezultatu staje Karol Bednarczyk, jednak jego niesygnalizowane uderzenie przechodzi obok prawego s?upka. W 68 minucie o?ywiaj? si? przasnyszanie i zdobywaj? kontaktow? bramk? po strzale Bartosza Karczewskiego obok Dariusza Matusiaka. Mija sze?? minut i MKS wyrównuje na 2:2 – ro?ny dla gospodarzy, do?rodkowanie i pi?ka znajduje drog? do naszej bramki po p?askim uderzeniu autorstwa Jaros?awa Pe?kowskiego. Kiedy wydawa?o si?, ?e pojedynek zako?czy si? podzia?em punktów, w 85 minucie dochodzi do wykonania ro?nego dla Huraganu – do?rodkowanie z rogu, pi?ka trafia do Przemys?awa Górskiego, ten odgrywa do St?pnia, który po profesorsku umieszcza g?ow? futbolówk? w bramce Kokosi?skiego. 3:2 dla Huraganu SKOK i trzy punkty jad? do Wo?omina.

W porównaniu z meczem z Targówkiem, gra Huraganu SKOK wygl?da?a lepiej. Akcje by?y sk?adne, bardzo dobrze funkcjonowa?a gra mi?dzy skrzyd?ami i ze ?rodka pola na skrzyd?a. Na wyró?nienie zas?uguje postawa duetu Damian Jarz?bski – Arkadiusz St?pie?, którzy dynamicznie kreowali poczynania ofensywne zespo?u. Super mecz rozegra? Kingsley, anga?uj?cy si? w akcje na ca?ym boisku i porównywany stylem gry przez miejscowych kibiców do Olisadebe. Reszta dru?yny równie? nie zawiod?a i wraz z kolejnymi meczami powinni?my zobaczy? jeszcze wi?cej pozytywów w boiskowych zmaganiach.

Po drugiej kolejce spotka? w grupie pó?nocnej IV ligi, Huragan SKOK zajmuje w tabeli czwarte miejsce z dorobkiem czterech punktów. Liderem jest zespó? Kasztelana Sierpc, który obok M?awianki M?awa nie straci? jeszcze punktów na pocz?tku rundy. Stawk? zamykaj? dru?yny MKS-u Ciechanów oraz Marcovii Marki, maj?ce po dwie pora?ki na koncie.