Poznaliśmy skład zarządu Huraganu na kolejną kadencję
Dodane przez Admin dnia 19 styczeń 2019 14:00:00

W piątek, 18. stycznia odbyła się pierwsza część Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego członków Piłkarskiego Wołomińskiego Klubu Sportowego Huragan Wołomin za okres od stycznia 2016 roku do grudnia 2018 roku. Przybyłych gości powitał prezes Przemysław Dzięcioł, po czym przystąpiono do wyboru przewodniczącego i sekretarza zebrania oraz


Rozszerzona zawartość newsa

W piątek, 18. stycznia odbyła się pierwsza część Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego członków Piłkarskiego Wołomińskiego Klubu Sportowego Huragan Wołomin za okres od stycznia 2016 roku do grudnia 2018 roku. Przybyłych gości powitał prezes Przemysław Dzięcioł, po czym przystąpiono do wyboru przewodniczącego i sekretarza zebrania oraz składów odpowiednich komisji (Mandatowej oraz Uchwał i Wniosków).

Następnie okolicznościowym medalem „Za Zasługi dla Wołomińskiej Piłki Nożnej” wyróżniono Sławomira Paciorka. Później podjęto uchwałę dotyczącą nadania tytułu Honorowego Prezesa. Wniosek przeszedł jednogłośnie, a zaszczyt ten przypadł Jędrzejowi Majchrowskiemu – zasłużonemu, najstarszemu działaczowi klubu, byłemu zawodnikowi i prezesowi Huraganu w latach 1989-1992, który w 1935 roku (w wieku sześciu lat) przeprowadził się z rodziną do Wołomina z Warszawy i od tej pory jest nieprzerwanie związany z naszym miastem. Honorowy prezes wygłosił krótkie przemówienie, w którym podziękował za piękny gest i odebrał liczne gratulacje. Potem głos zabrał Jerzy Turek i w przystępny sposób przedstawił ostatnie lata działalności PWKS-u, kładąc nacisk na zaprezentowanie uzyskanego w latach 2014-2018 dofinansowania ze strony władz miejskich. Na koniec wyszedł z inicjatywą mającą na celu zorganizowanie turnieju piłkarskiego z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy nadania praw miejskich Wołominowi. Projekt ten ma zostać szczegółowo omówiony na spotkaniach zarządu.

Kluczowym punktem zebrania był wybór zarządu na kolejną kadencję. Na najważniejszą funkcję zarekomendowano dotychczasowego prezesa Przemysława Dzięcioła. Kandydat wyraził zgodę i przy 23 głosach za, swoim wstrzymującym i braku sprzeciwu pozostał sternikiem klubu. Po tym strategicznym ustaleniu zgłosił do zarządu – Jerzego Kacprzaka, Jerzego Szpańskiego oraz Adama Beredę i Jerzego Turka. Wyżej wymienieni otrzymali jednomyślną aprobatę zgromadzonych i zostali wiceprezesami. Natomiast w skład Komisji Rewizyjnej weszli: Sławomir Paciorek, Marek Stolarczyk, Marek Szczepański.