02.09.2017, 16:00 – Przasnysz – 5. kolejka IV ligi
MKS Przasnysz – Huragan Wołomin 3:1 (0:1)

Żółte kartki: Wróblewski, Michalak, Gawęda, M. Pragacz – Figiel, Lendzion, Petasz (x2), Derejko, Dobrzeniecki
Czerwone kartki: Gawęda – Petasz

Bramki: Smoliński 56, M. Pragacz 68 (k), Smoliński 90 (+7) – Figiel 5 (bez asysty)

Przasnysz: Michalak (90' Szymański) – Butryn (46' Kosiorek), Wróblewski, Zakrzewski, T. Pragacz, M. Pragacz, Rutkowski, Lemanek, Smoliński, Gawęda (86' czerwona kartka), Chełchowski

Huragan: Derejko – Petasz (86' czerwona kartka), Zaborowski, Lendzion, Górski – Tokaj (72' Starosz), Woźniak (63' Dobrzeniecki) – Żmuda (72' Jaszczak), Wielądek – Zapaśnik, Figiel

Pomeczowa wypowiedź trenera Andrzeja Grelocha:
Po dobrej w naszym wykonaniu pierwszej połowie w szatni powiedzieliśmy sobie, że wszystko mamy pod kontrolą i przeczytaliśmy grę zawodnika Przasnysza z numerem dziesięć (Macieja Smolińskiego) i jego próby w tej części były udaremniane. Natomiast po przerwie przeprowadził kontrę i strzelił bramkę na 1:1 i odnoszę wrażenie, że gdzieś przysnęliśmy przy tej akcji. Poza tym obraz meczu diametralnie zmienił wydaje mi się, iż pochopnie podyktowany rzut karny. Sam Piotrek Petasz stwierdził, że nawet nie dotknął piłkarza drużyny przeciwnej. To samo rezerwowi zawodnicy, którzy się rozgrzewali za bramką przyznali, że tam nie było żadnego kontaktu. Nie wiem czy decyzja sędziego wynikała z tego, iż był zasłonięty, czy podjął taką decyzję pod wpływem jakichś emocji. Uważam, że nie tyle może ten pojedynek byśmy wygrali, ale ta bramka jednak ustawiła to, że przegraliśmy spotkanie. Trzecia bramka była już właściwie konsekwencją tego rzutu karnego i przy rezultacie 2:1 zostało tak naprawdę doliczonych osiem minut i też widać było, że gospodarze dużo grali na czas. Zagraliśmy na trzech obrońców i należało się z tym liczyć, że strzelą nam trzecią bramkę. Tak że arbiter nieco pochopnie dał rzut karny, aczkolwiek nie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Mimo wszystko udało nam się przeprowadzić kilka fajnych, bardzo składnych akcji, szczególnie w pierwszej połowie. Można się zastanowić nad tym, co jest przyczyną, że po zmianie stron te pierwsze minuty trochę przesypiamy, ale jak widać w tych wszystkich meczach od początku sezonu goniliśmy wynik, ewentualnie próbowaliśmy strzelić zwycięską bramkę w końcówkach. Tak że gdzieś ta siła tkwi w tym zespole, choć wydaje mi się, że nieco siedzi to w głowach - wychodzimy, w pewnym momencie jesteśmy uśpieni, brakuje nam chęci strzelenia tej drugiej bramki, postawienia kropki nad i, żeby przeciwnika położyć na łopatki, dostajemy bramki i później jest gonitwa i w dzisiejszym przypadku skończyło się to źle, ponieważ straciliśmy drugą bramkę, w moim przekonaniu zupełnie niesłusznie i niestety wyjeżdżamy stąd na tarczy. Ciężko powiedzieć ile może potrwać absencja Łukasza Choińskiego. Będzie przechodził badania w poniedziałek i jego kontuzja wydaje się dosyć poważna. Poza jakimiś obiciami, otarciami reszta zespołu jest zdolna do gry. Po takim meczu jak dzisiaj chłopaki będą chcieli się zrehabilitować, bo powiem szczerze - widać było zaangażowanie, chęć strzelenia bramek, lecz piętnaście minut przestoju w drugiej połowie również przyczyniło się do porażki.