Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 494
Najnowszy Użytkownik: ~Stifler
Zapowied? meczu z M?awiank?
Ju? w najbli?sz? sobot?, 14. marca o godz. 15:00 pi?karze pi?tego w tabeli Huraganu SKOK Wo?omin, w meczu 19. kolejki grupy pó?nocnej mazowieckiej IV ligi zmierz? si? na wyje?dzie z siódm? w rozgrywkach M?awiank? M?awa.

Trzeba przyzna?, ?e sobotni rywal nie zalicza si? do dru?yn le??cych Huraganowi. ?wiadczy o tym chocia?by wynik poprzedniego pojedynku, do którego dosz?o w drugiej serii spotka? rundy jesiennej obecnego sezonu, kiedy to M?awianka zaaplikowa?a Huraganowi w Wo?ominie a? sze?? goli. Takiej straty bramkowej wo?omi?ski zespó? nie zanotowa? nawet w minionym, trzecioligowym sezonie. Mimo okaza?ej zdobyczy strzeleckiej w tamtym meczu, M?awa nie nale?y do grona potentatów ofensywnych ligi, bowiem z 29. trafieniami na koncie zajmuje dopiero 12. pod tym wzgl?dem pozycj? w grupie pó?nocnej. Natomiast PWKS z 42. bramkami dysponuje drug? si?? ra?enia w lidze.

Na korzy?? gospodarzy sobotniej rywalizacji przemawia dodatni bilans meczów bezpo?rednich u siebie. Tylko w ubieg?ych pi?ciu latach, M?awianka na trzy próby, dwa razy pokona?a Huragan na w?asnym obiekcie notuj?c wynik po 4:0 (w mistrzowskim sezonie 2012/2013 rozstrzygni?cie to opó?ni?o moment naszego awansu do III ligi). Pomocna w prze?amaniu z?ej passy mo?e okaza? si? nieobecno?? najlepszego strzelca M?awy - Mariusza Kopeckiego (autora 12. bramek), który nabawi? si? kontuzji w przerwie mi?dzy rundami. Jego zast?pcy w linii ataku jak na razie nie b?ysn?li umiej?tno?ciami strzeleckimi, na co wskazuje brak zdobyczy bramkowej M?awianki w spotkaniu pierwszej wiosennej kolejki w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie Ostrovia zwyci??y?a 1:0. Poza tym nasz najbli?szy rywal miewa w tym sezonie problemy z wykorzystaniem atutu w?asnego boiska. Na dziewi?? gier na stadionie przy ul. Kopernika wygra? tylko dwie, za? trzy zremisowa? i cztery przegra?.

Dla odmiany warto wspomnie? o ostatniej wygranej Huraganu w M?awie, do której dosz?o 30 maja 2009 roku. Spotkanie mia?o dramatyczny przebieg i ewentualna pora?ka mog?a zepchn?? wo?omi?sk? dru?yn? do okr?gówki. Miejscowi zdobyli gola ju? w 2. minucie, a po chwili nad stadionem rozp?ta?a si? burza po??czona z ulewnym deszczem, co zmusi?o arbitra do przerwania meczu na oko?o pi?? minut. W 10. minucie gospodarze prowadzili 2:0 i wydawa?o si?, ?e z biegiem czasu podwy?sz? rezultat. Nieoczekiwanie w 30. minucie kontaktow? bramk? dla Huraganu zdoby? Marek Rogowski. Gra po przerwie by?a z naszej strony pokazem determinacji po??czonej ze skuteczno?ci? i w 55. minucie na list? strzelców wpisa? si? Sebastian Koz?owski. Gdy zanosi?o si? na to, ?e starcie zako?czy si? remisem 2:2, na cztery minuty przed gwizdkiem s?dziego zwyci?skie trafienie dla czarno-bia?ych zaliczy? Mateusz Michalski. Co ciekawe sztuka ta uda?a si? przy grze w dziesi?ciu. Takich meczów si? po prostu nie zapomina i najlepiej wiedz? o tym najwierniejsi kibice. Bior?c pod uwag? przytoczone powy?ej fakty, triumf Huraganu ró?nic? cho?by bramki powinien zosta? przyj?ty z wielk? satysfakcj?.